مزیت های استفاده از پروتکل امن https

مزیت های استفاده از پروتکل امن https

مزیت های استفاده از پروتکل امن https

با سلام خدمت همراهان همیشگی پارس وردپرس؛

گوگل به طور متناوب فاکتور های جدیدی را به عوامل رتبه بندی خود اضافه می‌کند. در این میان در چند سال اخیر استفاده از پروتکل امنیتی HTTPS همواره مورد بحث بوده است. اما چندی پیش گوگل رسما اعلام کرد که استفاده از این پروتکل باعث بهبود رتبه‌ی سایت در این موتور جستجوگر خواهد شد. در این متن می‌خواهم به تاثیر HTTPS برروی نتایج جست‌وجو و رتبه وب‌سایت شما بپردازم.

حتما بخوانید : بسته امنیتی قوی در وردپرس با Wordfence Security

ریسک و هزینه پروتکل https :

اول از هر چیز باید بدانید که HTTPS مانند سایر عوامل رتبه بندی که پیش از این گوگل از آنها استفاده می‌کرد نیست و استفاده از آن نیاز به تخصص، ریسک و البته هزینه دارد. البته این همه خطرپذیری و ریسک بی‌دستمزد هم نخواهد بود و علاوه بر افزایش امنیت، باعث ارجاع بهتر داده ها و همچنین بهبود رتبه‌ی شما در موتور های جستجو می‌شود.

به نظر می‌رسد تصمیم گوگل برای دخیل کردن این پروتکل در فاکتور های رتبه بندی با بازخورد مثبتی هم از طرف وب مستر ها مواجه شده و بر طبق نظرسنجی وبسایت معتبر سئو موز، ۲۴ درصد وبمسترها اعلام کردند که بزودی به این پروتکل کوچ خواهند کرد و ۱۷ درصد آنها نیز گفته‌اند که درحال استفاده از این پروتکل هستند.

مزیت های https :

نکته مهمی که در استفاده از این پروتکل ها قابل به ذکر است امنیت بالای آن می باشد. افزایش ارجاع داده ها و تاثیر آن در بهبود رتبه سایت از دیگر مزیت های این پروتکل می باشند که نقش آن را در دنیای مجازی پر رنگ کرده است. به دلیل اینکه گفته می شود امنیت در این پروتکل ها بالاست بعضی افراد این تصور را دارند که پروتکل HTTPS تنها برای وب سایت هایی مناسب است که اطلاعات افراد در آن ذخیره می شود. مانند بانک ها , سرویس های ایمیلی و … اما باید خدمت تان عرض کنم که این تصوری کاملاً اشتباه می باشد و بهتر است بجای کلمه توانستن از کلمه باید در جایگزینی این پروتکل به دلیل تاثیر مثبت آن در سئو سایت استفاده کنیم!

آیا می خواهید سایت خود را از نظر سئو بهبود ببخشید ؟ پس با ما تماس بگیرید ۰۱۳۳۳۴۴۴۷۴۰

آیا استفاده از HTTPS باعث ارتقای رتبه سایت میشود؟

بدون شک پاسخ اکسپرت سئو به این سوال مثبت خواهد بود. اما بد نیست بدانید که تاثیر آن آنقدر ها هم در رتبه بندی زیاد نخواهد بود که فکر کنید یک شبه صفحه اول گوگل در اختیار شما قرار خواهد گرفت. نه!  همانطور که گوگل عزیز نیز به آن اشاره کرده است اهمیت HTTPS حدودا ۱% نسبت به سایر فاکتور ها چون تولید محتوای غیر تکراری ( که بار ها عرض کردم) و… می باشد.

Raed  تغییر ایمیل پیش فرض وردپرس

درست است که شاید در حال حاضر اهمیت آن نسبت به سایر فاکتورهای الگوریتم گوگل کمتر باشد اما ممکن است در آینده گوگل برای سایت هایی با پروتکل HTTPS  اهمیت بیشتری قایل شود. تصمیم گیری مثل همیشه با شما خواهد بود! اما پیشنهاد ما استفاده از این روش می باشد.

مهاجرت به HTTPS چه معایبی دارد؟

در بالا به شما مزیت های مهاجرت به HTTPS را خواندید و شاید شدیداً مشتقاق شده‌اید که به این پروتکل کوچ کنید. اما کمی صبر کنید!! استفاده از این پروتکل چندان هم ساده نیست و شاید مشکلاتی را به همراه داشته باشد. از مهم‌ترین معایب استفاده از این پروتکل می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • دشواری‌های فنی برای انتقال و جابه‌جایی به این پروتکل
  • کاهش سرعت بارگذاری
  • گران بودن هزینه راه‌اندازی و خریداری Certificate

خب حالا آیا باز هم می‌خواهید به HTTPS کوچ کنید یاخیر؟

+ پاسخ به این سوال و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته مزیت های استفاده از پروتکل امن https اولین بار در پارس وردپرس پدیدار شد.